Loading...
Profilaktyka

Jakie znieczulenie wybrać?

Znieczulenie u dentysty - co wybrać

Dentofobia to paniczny lęk przed dentystą. Towarzyszy zarówno starszym, jak i młodszym pacjentom, ale czy jest czego się bać? Na rynku medycznym dostępny jest katalog znieczuleń, z których możemy skorzystać. Sklep stomatologiczny to prawdziwa skarbnica lekarstw. Znajdują się w nim takie środki znieczulające jak Lignocainum, Citocartin, czy Lignocainum Jelfa a także narzędzia takie jak np. endometry. Chcesz zrozumieć? Czytaj dalej.

Ubistesin – znieczulenie stomatologiczne z wykorzystaniem igły

Ubistesin to preparat do dentystycznych znieczuleń miejscowych. Jest odpowiedni dla dorosłych i dzieci powyżej 4 r.ż. Jest to lek stosowany do zabiegów rutynowych. Zapewne niejednokrotnie miałeś z nim do czynienia. Wywołuje lekką opuchliznę i odrętwienie. Pamiętaj, by zanim przyjmiesz znieczulenie poinformować swojego lekarz o chorobach współistniejących. To bardzo ważne, ponieważ lek ten nie powinien być stosowany w przypadku osób, u których występuje problem z chorobami serca.

Znieczulenie nasiękowe – rodzaje znieczuleń

Znieczulenie nasiękowe to najczęstszy typ znieczulenia. Wykonuje się je poprzez wstrzyknięcie substancji za pomocą strzykawki w dziąsło. Przez kilka godzin pacjent ma widoczną opuchliznę, nie czuje dziąsła, policzka, ma uczucie odrętwiałego języka.

Znieczulenie powierzchowne- zabieg dentystyczny

Znieczulenie powierzchniowe polega na rozprowadzeniu żelu lub aerozolu na powierzchni śluzówki jamy ustnej. Jest to wewnętrzna strona policzków. Wykorzystuje się je pomocniczo, by nie bolało ukłucie igłą. Najczęściej stosowane jest u dzieci, podczas wizyt, którym towarzyszy naprawa zębów mlecznych.

Sedacja – znieczulenie dentystyczne

Sedacja to stan chwilowego uśpienia. Najpłytszy rodzaj sedacji objawia się u pacjenta ogólnym spokojem oraz opóźnioną reakcją na bodźce. Sedacja umiarkowana to stan, gdy pacjent pozostaje w lekkim śnie. Bardzo łatwo można go wybudzić. Sedację wykorzystuje się w przypadku zabiegów, podczas których pacjent musi na dłuższy czas pozostać nieruchomy lub sam zabieg wywołuje u niego wielki stres.

Rodzajów znieczuleń jest mnóstwo.  Wszystkie znieczulenia i znacznie więcej specjaliści znaleźć mogą w sklepie stomatologicznym. Najczęstszym typem znieczulenia na jaki się decydujemy jest znieczulenie nasiękowe. Dla osób, które obawiają się igły dostępny na rynku jest także żel, który niweluje uczucie ukłucia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *