Loading...
Wybielanie zębów

Co powinieneś wiedzieć o wybielaniu zębów lampą Beyond?

Każdy z nas marzy o olśniewająco białych zębach. By móc się cieszyć pięknym uśmiechem, wystarczy skorzystać z profesjonalnego zabiegu w gabinecie stomatologicznym. Skutecznych metod wybielania jest obecnie kilka, a jedną z nich jest wybielanie zębów za pomocą lampy Beyond. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na skorzystanie z tego zabiegu?

Na czym polega?

 

Jest to bardzo prosty zabieg. Polega na zaaplikowaniu specjalnych żeli wybielających. Zawierają one nadtlenek wodoru oraz specjalne związki utleniające przebarwienia w strukturze zęba. Żel jest rozprowadzany równomiernie na całą powierzchnię zębów. Po trzykrotnym nałożeniu zęby prześwietla się lampą Beyond. Światło lampy jest zimne, co zmniejsza wrażliwość zębów i jest mniej uciążliwe. Zabieg trwa od 30 do 60 minut. Jest on całkowicie bezpieczny. Oczy pacjenta są chronione przez specjalne okulary.

 

Jaki efekt daje ta metoda?

 

Wszystko zależy od stopnia przebarwienia i jego źródła. Znając je, stomatolog jest w stanie oszacować efekty wybielania jeszcze przed zabiegiem. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod dostępnych na rynku.

 

Po ilu wizytach możliwe jest uzyskanie pięknego uśmiechu?

 

Wystarczy jedna. Jest to spora oszczędność czasu w stosunku do innych metod wybielania. Trwałość zabiegu w znacznym stopniu zależy do stylu życia pacjenta i jego codziennej diety. Zwykle efekt jest widoczny przez 2 lata.

 

Czy są jakieś przeciwwskazania?

 

Nie zaleca się tego zabiegu osobom, które posiadają znaczne uszkodzenia szkliwa. W tym wypadku decyzja należy do dentysty. Odradza się stosowanie tego rodzaju wybielania kobietom w ciąży oraz karmiącym, jak również dzieciom do szesnastego roku życia. Osoby z cukrzycą, które są szczególnie narażone na choroby dziąseł, powinny poddać się szczególnemu badaniu stanu jamy ustnej.

 

Czy ta metoda jest bolesna?

 

Zasadniczo zabieg odbywa się bezboleśnie. W nielicznych przypadkach może się pojawić nadwrażliwość, która mija w ciągu doby od zastosowania lampy.

 

Co po wybielaniu?

 

Dwa dni tzw. „białej diety”, polegającej na wystrzeganiu się barwiącego jedzenia oraz napojów. Oczywiście, konieczne jest również odstawienie papierosów.

 

Czy wybielenie sprawdzi się w przypadku wypełnień lub sztucznych zębów?

 

Niestety, nie. Co więcej, nie istnieje obecnie metoda wybielania, która byłaby w stanie to uczynić. Osobom, które chciałyby uzyskać lepszy efekt, zaleca się, aby po zabiegu wymienić sztuczne zęby i wypełnienia na jaśniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *