Loading...
Dentysta dla dzieci

Kolorowe plomby, które uwielbiają najmłodsi

Gabinet stomatologiczny nie wzbudza już u dzieci takiego strachu jak jeszcze kilkanaście lat temu. Najmłodsi nie tylko mniej boją się wizyt u dentysty. Istnieje wiele maluchów, dla których jest to bardzo pozytywne doświadczenie. Leczenie przebiega bezstresowo m.in. dzięki owocowym żelom znieczulającym czy kolorowym plombom.

Na pierwszym planie

Osoby dorosłe preferują niewidoczne wypełnienia. Najmłodsi wręcz przeciwnie. Maluchy lubią wszystko, co błyszczące i kolorowe. Dlaczego nie zastosować tej zasady również w stomatologii dziecięcej? Obecnie dzieci mogą wybierać plomby w siedmiu kolorach. Stomatolog daje maluchowi możliwość wyboru barwy. Po wyjściu z gabinetu dziecko może pochwalić się błyszczącym brokatowym wypełnieniem. Każdy maluch będzie zachwycony nie tylko zdrowym, ale też pięknym i kolorowym zębem.

Biotamed Stomatolog Wieliczka zaprasza na zabiegi dentystyczne dla dzieci

Tak samo trwałe

Rodzice mogą obawiać się, że brokatowe wypełnienie może okazać się nieskuteczne. Bez obaw! Tego rodzaju wypełnienia zrobione są z nowoczesnego materiału, który jest równie trwały jak standardowy. Kolorowe wypełnienia mają też dodatkowe właściwości profilaktyczne. Posiadają działanie bakteriobójcze i pomagają uniknąć próchnicy. Dzieje się tak, ponieważ zawierają dużą ilość jonów fluorkowych i jonów cynków.

Dlaczego warto?

Wizyta w gabinecie stomatologicznym jest dla dziecka dużym przeżyciem. Każdy sposób na to, aby maluch pozbył się stresu jest pożądany. Dziecko otrzymuje możliwość wyboru barwy wypełnienia. Dzięki temu czuje się ważne. Znika również niepewność i poczucie zdominowania. Dziecko poprzez samodzielną decyzję czuje się jak dorosły. W ten sposób maluch jest bardziej chętny do współpracy z dentystą. Lepszy kontakt z lekarzem zmniejsza strach przed kolejną wizytą. Poza tym uwaga dziecka jest zwrócona w stronę pięknego koloru nowej plomby i samo leczenie schodzi na dalszy plan. Zabieg jest stosunkowo krótki. Nawet najbardziej ruchliwy i niecierpliwy malec zdoła go przetrwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *